Silnik

Silnik, to serce Twojego pojazdu samochodowego. To on poprzez spalanie paliwa produkuje energię niezbędną do poruszania się pojazdu. Dochodzące z niego niepokojące dźwięki mają swoją przyczynę. Niektóre usterki objawiają się bez dodatkowych odgłosów, dlatego też warto profilaktycznie odwiedzać warsztat, w celu uniknięcia poważnych awarii. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulacje, wymiany, bądź naprawy następujących elementów silnika:

 

– Płyny i filtry

– Świece zapłonowe lub żarowe

– Wtryski

– Listwa wtryskowa i przewody paliwowe

– Pompa paliwa

– Pompa oleju

– Pompa wysokiego ciśnienia

– Głowica i uszczelka pod głowicą

– Rozrząd (pasek, pompa wody, rolki)

– Wałki rozrządu i zawory

– Turbosprężarki

– Kompresory

– Tłoki i pierścienie

– Wał korbowy i korbowody

– Panewki i łożyska

– Simmeringi i oringi

– Pomiar ciśnienia sprężania, paliwa, oleju, itp.

– Alternator

– Pompa wspomagania i elementy składowe zespołu wspomagania układu kierowniczego

Sprzęgło

Sprzęgło stanowi istotną rolę podczas przekazywania momentu obrotowego z silnika na skrzynię biegów. Jego stan w dużej mierze wpływa na sprawność układu napędowego. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulacje, wymiany, bądź naprawy następujących elementów:

 

– Koło zamachowe

– Tarcza sprzęgłowa

– Docisk sprzęgłowy

– Łożysko wyciskowe

– Mechanizm włączania i wyłączania sprzęgła

– Elementy sprzęgła hydrokinetycznego automatycznej skrzyni biegów

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów jest kolejnym elementem składowym układu napędowego w pojeździe samochodowym. Dzięki niej możesz efektywnie korzystać z mocy, generowanej przez silnik Twojego samochodu. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulacje, wymiany, bądź naprawy następujących elementów:

 

– Płyny i filtry

– Koła zębate i synchronizatory

– Mechanizm zmiany biegów

– Łożyska i uszczelnienie

Mechanizm różnicowy (dyferencjał)

Mechanizm różnicowy (dyferencjał) jest bardzo ważnym elementem przeniesienia napędu. Odpowiada za kompensację prędkości obrotowej kół jednej osi, kiedy te koła pokonują drogi o różnej długości, np. podczas skręcania. Oferujemy kompleksowe usługi, m.in. regulacje, wymiany, bądź naprawy następujących elementów dyferencjału:

 

– Łożyska

– Płyny eksploatacyjne

– Satelitowe koła zębate, osie kół zębatych, itp.

Wał napędowy, półosie i przeguby

Wszelkie odgłosy uderzenia podczas zmiany biegów, jak również strzelanie w kołach podczas skręcenia oznaczają usterkę wału napędowego lub przegubu półosi. Nasze usługi obejmują:

 

– Wymiana, bądź regeneracja wałów napędowych

– Wymiana przegubów oraz manszet

serwis pojazdów samochodowych

Pompa hamulcowa

Pompa hamulcowa odpowiada za wytworzenie ciśnienia cieczy hamulcowej, w celu dociśnięcia klocków hamulcowych do tarczy hamulcowej, umieszczonej przy każdym kole Twojego pojazdu samochodowego. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Przewody hamulcowe

Przewody hamulcowe służą do doprowadzenia cieczy hamulcowej z pompy do zacisków lub cylinderków umieszczonych przy każdym kole Twojego pojazdu samochodowego. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych elementów na nowe.

Zaciski hamulcowe i cylinderki

Zaciski, to elementy układu hamulcowego, które odpowiadają za utrzymanie w odpowiedniej pozycji klocków hamulcowych oraz za dociśnięcie ich do tarczy hamulcowej. Cylinderki natomiast pełnią podobną funkcję, jednakże w układzie hamulcowym, bębnowym. Oferujemy kompleksowe usługi, m.in. regulację, regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Klocki i szczęki hamulcowe

Klocki oraz szczęki hamulcowe to elementy układu hamulcowego, które mają bezpośredni wpływ na jakość hamowania naszego pojazdu. Jednym ze składowych ich budowy jest materiał cierny, który wywołuje tarcie podczas styku klocka (szczęki) z tarczą hamulcową (bębnem) w momencie hamowania. Nasze usługi obejmują wymianę zużytych elementów na nowe.

Wymiana płynu hamulcowego

Płyn hamulcowy przenosi siłę nacisku pedału hamulca, wzmocnioną przez pompę hamulcową, poprzez przewody hamulcowe do zacisków (cylinderków). Jego stan i jakość wpływa na skuteczność hamulca w Twoim pojeździe samochodowym. Nasze usługi obejmują wymianę płynu hamulcowego na nowy oraz odpowietrzenie układu.

PROFESJONALNY SERWIS POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Wahacze

Wahacz, to główny element zawieszenia. Luzy pojawiające się w miejscach połączenia wahacza z podwoziem klasyfikują go do wymiany. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Sworznie

Sworzeń, to końcowy element wahacza, który służy do ruchomego połączenia wahacza ze zwrotnicą. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Tuleje

Tuleja, to element gumowy lub gumowo-metalowy, który znajduje się między wahaczem, a miejscem łączenia wahacza z podwoziem. Jego zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów przenoszonych z koła na podwozie oraz umożliwienie ruchomego połączenia elementów. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Amortyzatory

Amortyzator, to bardzo ważny element zawieszenia, ze względu na bezpieczeństwo podróży pojazdem samochodowym. Jego defekt wywołuje brak tłumienia drgań pochodzących z nierówności na drodze, co w rezultacie powoduje utratę kontaktu koła z nawierzchnią i ewentualny niekontrolowany poślizg pojazdu. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Poduszki amortyzatorów

Poduszka amortyzatora, to element zawieszenia typu McPerson. Służy do przymocowania zespołu amortyzatora i sprężyny do nadwozia pojazdu. Składa się z gumowego podzespołu oraz łożyska. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Stabilizatory

Stabilizator, to element zawieszenia, który służy do przeniesienia częściowego obciążenia z jednego koła jednej osi, na drugie koło. Najczęstszymi awariami tego podzespołu, to uszkodzenia elementów gumowych w mocowaniach do nadwozia lub wahacza. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

PROFESJONALNY SERWIS POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Przekładnia kierownicza

Przekładnia kierownicza służy do przekazywania siły rąk przyłożonej do koła kierownicy, na siłę osiową skręcającą kołami. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od regulacji, po regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Maglownica

Maglowanica służy do przekazywania siły rąk przyłożonej do koła kierownicy, na siłę osiową skręcającą kołami. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od regulacji, po regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Drążki kierownicze

Drążki kierownicze służą do przekazania siły z przekładni kierowniczej do zwrotnicy (koła). Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Końcówki drążków kierowniczych

Końcówki drążków kierowniczych służą do ruchomego połączenia drążka do zwrotnicy. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Amortyzator skrętu

Amortyzator skrętu służy do absorbowania wstrząsów lub nagłych, dużych sił, które mogłbyby doprowadzić do wyrwania kierownicy z rąk kierowcy. Nasze usługi obejmują wymianę uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe.

Pompa wspomagania układu kierowniczego

Pompa wspomagania służy do wytworzenia siły potrzebnej do ułatwienia kierowcy skręcania pojazdem. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Serwo elektrycznego wspomagania układu kierowniczego

Serwo elektrycznego wspomagania służy do wytworzenia siły potrzebnej do ułatwienia kierowcy skręcania pojazdem. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

serwis pojazdów samochodowych

Kompresor

Zadaniem kompresora jest sprężanie czynnika chłodzącego. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, regenerację, bądź wymianę na nowy podzespół.

Skraplacz (chłodnica)

W skraplaczu (chłodnicy) zachodzi proces skraplania się czynnika z postaci gazowej, do ciekłej, a tym samym jego schłodzenie. Nieszczelność skraplacza jest jedną z najczęstszych awarii układu klimatyzacji. Nasze usługi obejmują wymianę zużytych elementów na nowe.

Osuszacz

Osuszacz pełni rolę filtra. Oczyszcza czynnik chłodzący z zanieczyszczeń stałych, pary wodnej i powietrza. Nasze usługi obejmują wymianę zużytych elementów na nowe.

Zawór rozprężający

Zawór rozprężający, jak jego nazwa wskazuje, służy do rozprężania czynnika chłodzącego, a tym samym nagłe obniżenie jego temperatury. Nasze usługi obejmują wymianę zużytych elementów na nowe.

Parownik

Parownik jest ostatnim elementem, do którego trafia odpowiednio przygotowany czynnik chłodzący (temperatura, ciśnienie), w którym chłód odbierany jest przez powiew powietrza z wentylatora kabinowego do wnętrza pojazdu. Nasze usługi obejmują wymianę zużytych elementów na nowe.

Czynnik chłodzący

Aktualnie stosowanym czynnikiem chłodzącym w układach klimatyzacji jest R-134a. Nasze usługi obejmują wymianę lub uzupełnienie czynnika, jak również sprawdzenie szczelności i sprawności oraz czyszczenie i odgrzybianie układu klimatyzacji.

naprawy samochodów

Układ elektroniczny sterujący pracą silnika

Układ ten odpowiada za prawidłową pracę silnika. Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Układ elektroniczny sterujący pracą automatycznej skrzyni biegów

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Wspomaganie układu kierowniczego

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

System kontroli trakcji (ESP)

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

System antypoślizgowy (ABS)

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Układ elektrycznego sterowania szyb oraz lusterek

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Układ spryskiwaczy szyb oraz świateł

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Układ elektronicznego sterowania klimatyzacją oraz ogrzewaniem

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

Układ elektryczny świateł

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od diagnostyki komputerowej po regulację, naprawę, bądź wymianę na nowy podzespół.

naprawy elektryczne samochodów

Deska rozdzielcza

Oferujemy kompleksowe usługi demontażu, napraw uszkodzonych elementów lub wymiany na nowe.

Fotele, wykładzina, podsufitka

Oferujemy kompleksowe usługi demontażu, napraw uszkodzonych elementów lub wymiany na nowe.

Obicia drzwi

Oferujemy kompleksowe usługi demontażu, napraw uszkodzonych elementów lub wymiany na nowe.

Oświetlenie kabinowe

Oferujemy kompleksowe usługi demontażu, napraw uszkodzonych elementów lub wymiany na nowe.

Radioodtwarzacz i system nagłośnienia

Oferujemy kompleksowe usługi demontażu, napraw uszkodzonych elementów lub wymiany na nowe.

oferta tjm