Masz pytania?

Naszym celem jest zapewnienie najlepszej obsługi klienta, dlatego nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania jak najszybciej jest to możliwe.

1. Jak często powinniśmy zmieniać olej?

Każdy pojazd samochodowy ma przewidziany okres użytkowania oleju oraz filtrów. Średnio, co około 10 000 km należy wymienić olej oraz filtr oleju, ponieważ po tym przebiegu wykazują symptomy zużycia. Jest to uwarunkowane ciągłymi zmianami temperatury w silniku, jak również i ciśnienia. Olej służy również do opłukiwania silnika w jego wnętrzu, więc każde zanieczyszczenie prędzej, czy później zostanie przez olej zabrane, a następnie odprowadzone do filtra oleju.

2. Co oznacza kontrolka "Check Engine"?

Kontrolka „Check Engine” sygnalizuje awarię silnika. Niezwłocznie przekaż pojazd samochodowy wyspecjalizowanemu personelowi naszej firmy, aby zdiagnozował problem. Zbagatelizowanie sygnału może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika, a nawet unieruchomienia pojazdu.

3. Czarna plama pod autem. Co to jest?

Najprawdopodobniej jest to olej silnikowy, który wydobywa się poprzez nieszczelność w silniku Twojego pojazdu. Ubytki oleju skutkują włączeniem się kontrolki poziomu oleju w silniku, a w najgorszym przypadku, kontrolki ciśnienia oleju. Wtedy niezwłocznie wyłącz silnik, ponieważ ma on poważne problemy ze smarowaniem, co może doprowadzić do poważnej usterki, a co za tym idzie unieruchomienia pojazdu.

Galeria napraw

Nasi eksperci są zaangażowani w jak najszybszy powrót Państwa pojazdów na drogę. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac w warsztacie.